»
»
»
»
» ŠTĚŇATA CTU
Puppies Coton
»
» KONTAKT
Contact

e-mail

 

 

 

 

 

     
  Vítejte v "Čerynkově" - AKTUALITY
News
 
 
 
 
 

28.12.2011 Narozeniny
27.12. slaví náš vrh "B" druhé narozeniny a 31.12. náš vrh "A" třetí narozeniny. Všem našim úžasným miminkům přejeme plné misky, dlouhé procházky, zdravíčko a spoustu nádherných zážitků se svými páníčky!!!!


15.11.2011 Další Čerynovy mimča
V chovatelské stanici Elisha se Connie z Vrbenských hrází a našemu Čerynovi narodili 4 klučíci a 1holčička. Přejeme miminkům kopec zdraví a hodné páníčky.


6.11.2011 MVP Praha
Dnes naše Jaynka získala na výstavě v Praze ve třídě otevřené známku Výborná 3. Máme velkou radost!!!!

1.10.2011 Klubová výstava Zárybničná Lhota u Tábora
Podzimní klubovka byla pro nás ve znamení velkého úspěchu. Nejenže vyšlo naprosto úžasné počasí a celá akce se obešla bez jakýchkoliv problémů, ale naše holčičky opět zazářily. Do třídy otevřené napochodovala naše Kika s Jaynkou a v obrovské konkurenci 65 fen od paní rozhodčí Lisbeth Mach obdržely známku Výborná 2 res CAC. Naše odchovankyně Calypso from Christofland poprvé na výstavě - Velmi nadějná. V odpoledních soutěžích nastoupila naše Hanička do Dítě a pes a nádherně předvedla Ginušku. S Ginuškou se dařilo i Kristýnce a v Juniorhandlingu se dostaly na příčku nejvyšší!!!!

29.9.2011 Volná štěňátka
V ch.st. Z Dolních Kounic mají ještě volné 3 nádherné standartní holčičky po našem Čerynkovi a Bovani z Malšovic. Zájemci prosím kontaktujte chovatelku na tel. 603 925 353.


27.9.2011 Narozeniny
Dnes náš psí chlap Christof Top-Berner slaví úžasné 7 narozeniny. Čerynku přejeme ti velký kopec zdravíčka, ať si pořád stejně "trhlý" a hlavně ještě aspoň dalších 7 let.

26.9.2011 Štěníci budou až na jaro
Tak bohužel sono Didlinky nám potvrdilo to, co jsme si mysleli - štěníci tentokrát nebudou :-( Příroda je mocná, ale my to nevzdáme a zkusíme to znovu na jaro 2012.

25.9.2011 "Déčka" a výstavy
Naše švédské děti - Emporio ( Double Trouble ) a Darling Delice bodují na dalších výstavách!!!! Emporio ve Švédsku BIR PUPPY a Delice ve Španělsku BEST PUPPY!!!!

18.9.2011 NVP Brno
Na dnešní výstavě měla svou premieru naše malá Rose a v kruhu se předváděla skoro sama :-) Odnesla si v dorostu známku Velmi nadějná 2 a moc pěkný posudek.Její máma Jaynka ve třídě otevřené také zabodovala a dostala známku Výborná 3. FOTO

26.8.2011 Čerynek je opět taťkou!!!
V chov.st. z Dolních Kounic se Bovani z Malšovic a našemu Čerynkovi narodilo 8 krásných miminek. Máme 4 klučíky a 4 holčičky. Přejeme kupu zdraví a ty nej páníky!!!!

20.8.2011 Další nášup foteček
Máme nová fota našeho Camiona - domácky Tobyho. Je z něj moc pěkný hafan.

15.8.2011 Nové fotky
Dorazily nám nové fotečky Aslana ( Dream Hunter ) z Kanady a Conie ( Calypso ). Mnohokrát děkujeme majitelům za úžasnou péči.

30.7.2011 Další úspěch "Déček"!!!
Na speciální výstavě v Portugalsku získala naše holčička Darling Delice titul BEST BABY!!!!!! Moc, moc gratulujeme Diano!!!

19.7.2011 Nový dárek pro naše holčičky a hafany
Podívejte se, co naše holky dostaly za samé jedničky :-))))))

17.7.2011 MVP Lisabon
Naše malá šikovná španělská princezna - Darling Delice opět zabodovala!!!! Na Mezinárodní výstavě psů v Portugalsku získala titul nejvyšší LISBOA BABY WINNER!!!!!!

16.7.2011 Centurion from Christofland
Zastavili jsme se na milou návštěvu k našemu "Céčkovému" hafíkovi. Centík roste jako z vody a je z něj pořádný nohatec. Také se s ním uvidíme na táboře v Herolticích a moc se na něj těšíme. FOTO

26.6.2011 Výstava Brno
Tentokrát jsme si do Brna zajeli "jen" na Juniorhandling. Kristýnka s Didlinou opět nezklamaly, dostaly se až na červený koberec do finále a obsadily krásné druhé místo!!!! Kika si ráno ještě stihla zavystavovat Velkou švýcarku Nathinku a dodělala s ní Veterán Šampiona!!!

25.6.2011 Dangerous Defender
Přišly nám fotky našeho " českého " chlapečka z vrhu "D". Roste do krásy a páníci si ho nemůžou vynachválit. FOTO

21.6.2011 Dream Hunter
Další obrovský úspěch našich švédských "Déček". Aslan v Kanadě zabodoval na své první výstavě a získal titul BEST BABY PUPPY !!!!!! Moc gratulujeme Madeline. Jen tak dál dětičky :-))) FOTO

18. a 19.6 2011 Klubová a speciální výstava Cotonků
Na víkend jsme se vypravili do pražských Třeboradic, kde probíhala klubová a speciální výstava Cotonků. Naše Didlinka ( Octavia Klenot Toliary) se ve velké konkurenci neztratila - v sobotu získala Výborná 2 a v neděli známku Výborná. Po oba dny ji vystavovala naše Kristýnka a po oba dny také spolu soutěžily v Juniorhandlingu. Sobota - Juniorhandling 1. místo a neděle Juniorhandling také 1. místo. Obě paní rozhodčí Kiku moc pochválily za vynikající předvedení.
V sobotu jsme také absolvovali bonitaci a z naší Didli se stala chovná fenka. Máme obrovskou radost a jsme moc pyšní na obě naše holky.

19.6.2011 Darling Delice
Na své první výstavě vítězkou !!!! Naše malá Delice bodovala ve španělské Silledě na mezinárodní výstavě - BEST BABY a BEST PUPPY!!!!! Moc gratulujeme Dianě a na Delice jsme mooooc pyšní. FOTO

13.6.2011 Máme 3 měsíce
Naše malá švédská princezna oslavila 3 měsíce. Řádí jak uragán, cupuje celou smečku a na naší zahradě už není místečko, kde Rosie něco nevymastila.
Také jsme dostali nové fotky našeho Aslana ( Dream Hunter ), Emporia ( Double Trouble) a Delice ( Darling Delice)

31.5.2011 Naši hafani
Dnes bylo krásně a tak jsme pořídili pár foteček na naší zahradě.

28.5.2011 Krajská výstava Zlín
Už mi opravdu hrozí handlerský důchod. Dnes se ve Zlíně konala Krajská výstava a naše malá Hanička se chopila výstavního vodítka, na jehož konci táhla Didlinu a šla se předvést. Šlo jí to úžasně a myslím, že můžu být právem pyšná - Octavia Klenot Toliary V1 - Vítěz třídy a v odpoledních soutěžích o nej mladého holky postoupily do užšího výběru!!!

25.5.2011 Povinná vyšetření
Dnes jsme s naší cotonkou Didlinkou ( Octavia Klenot Toliary) absolvovali povinná vyšetření na Luxaci patelly a PRA atrofie sítnice. Vše máme negativní - Hurrráááá!!!! Takže v půli června bonitace a v zimě možná budou štěňátka.

21.5.2011 Další nášup nových fotek
Majitelé mimin z vrhu "D" nám poslali nové fotky malých Švéďat . Emporio, Delice a Aslan se mají moc dobře a užívají si se svou lidskou i psí smečkou.

20.5.2011 Nové fotky
Od majitelů naší Calypso jsme obdrželi nové fotečky. Malá roste jako z vody a lumpačí jak čertidlo. FOTO


18.5.2011 V nových domovech
Minulý týden byl pro nás hodně smutný, protože nastal čas loučení s našimi malými Švéďaty. Rozutekli se nám do všech koutů světa a my jim přejeme nádherný život plný zdravíčka, lumpáren a plných misek. Více v sekci Štěňata

8.5.2011 Máme 2 měsíce
V pátek nám odcestovalo první medvídě - Dangerous Defender, našli jsme mu úžasnou rodinu kousek od Brna a těšíme se, že se s ním budeme vídat třeba i někde na výstavě. Hodně štěstí chlapečku.....


Doplnili jsme fotogalerii 8týdenních mimísků a přidali aktuální váhy. Více naleznete v sekci Štěňata.

O víkendu jsme si zajeli na Speciální výstavu do Rožnova pod Radhoštěm. Počasí vyšlo nádherné, sešla se skvělá partička kamarádů a já si po dlouhé době užila výstavu bez vystavování, protože naši hafani zůstali doma. Výstavy se zúčastnil úžasný taťka našeho aktuálního vrhu. Odysseus ve třídě vítězů vyběhal V1 CAC a Vítěze Speciální výstavy ( BEST MALE) Nejen že to je nádherný hafan, ale má naprosto skvělou povahu - celý páteční večer jsem strávila mazlením a ňuhňáním tohoto obra:-)) Foto
V neděli se na svodu mladých sešlo 5 miminek z našeho vrhu "B". Basic Instinct, Boombastic, Bugs Bunny, Bittersweet a Blackberry. Všechna štěnda byla hodnocena kladně, bylo nám pochváleno krásné, tmavé pálení a povahy. Moc děkujeme páníčkům za krásné předvedení.


1.5.2011 Švéďata v 7 týdnech
Naši malí velcí méďové už se nám za chvilku rozutečou k novým páníkům a doma bude smutno. Po čtyřměsíčním maratonu se štěňátky bude hrozná nuda a na zahradě nějak málo psů. Ale už nám nestačí náruč a ruce, aby pomazlili a pohladili všechny, ono deset psů je fakt moc :-))) V pátek u nás byla kontrola z klubu a dopadli jsme výborně. Všechna štěňátka jsou standartní, byly nám pochváleny krásné, velké hlavy, úžasné kostry a povahy. V sekci Štěňata jsme doplnili fotogalerii a aktuální váhy.

24.4.2011 6ti týdenní medvídci
V sekci Štěňata jsou doplněny další jednotlivé fotogalerie včetně váhy v 6ti týdnech.17.4.2011 Máme 5 týdnů
Štěňátka rostou jako z vody, řádí na zahradě s lidskou i psí smečkou, baští, chrní, zlobí, mazlí se - jsou prostě úžasní...... Na fotky se můžete mrknout ZDE10.4.2011 Poprvé venku
Dnes se naše 4týdenní mimina vypravila porpvé na průzkum zahrady a moc se jim venku líbilo. Na sluníčku se krásně vyřádili i s mamčou a zbytek dne prochrněli. Přidali jsme další nášup foteček a váhy ve 4 týdnech ZDE

V Ostravě se konala národní výstava psů, naše Berňule si užívali sluníčka a válení se doma a na výstavu vyrazila jen Didlina s Kristýnkou. Ve třídě mladých holky zabodovaly a dostaly známku Výborná 2 s velmi pěkným posudkem. Ovšem v Junirhandlingu se zadařilo ještě více a skončily na stupínku nejvyšším. Z 18 dětí máme první místo!!!! Jen tak dál holčičko.......FOTO


3.4.2011 Jsou nám 3 týdny
Přidali jsme fotečky třítýdenních medvídků do sekce štěňata - vrh "D" .


27.3.2011 14ti denní miminka
Našim broučkům se pomalu začínají rozlepovat kukadla a začínají je poslouchat nožičky :-))) Jaynka vše s přehledem zvládá na jedničku s hvědičkou. FOTO

26.3.2011 První pozdravy z nových domovů
Od majitelů našich štěňátek z vrhu "C" přišly první fotečky z nových domovů. Štěníci se mají skvěle, krásně rostou, prozkoumávají dům i zahradu a páníci jsou naprosto jedineční - co víc si přát :-)))

20.3.2011 Naši medvídci mají 7 dní!!!
Krásně rosteme, zlobíme, křičíme, papáme a zdoláváme porodní bednu i mámu :-)))))) Doplnili jsme nové fotečky a aktuální váhy - vrh "D".

13.3.2011 Štěňátka jsou na světě - VRH "D"
Dnes se naše Jaynka rozhodla přivést na svět svá první miminka. Ve 22hod vykoukla první holčička a o půl třetí ráno uzavřela rychlý a hladký porod poslední holčička. Celkem máme 3 sladké holčičky a 3 kluky jako buky. Více informací a první fotečky zde.

12.3.2011 Basic Instinct
Náš klučík z vrhu "B" se stal modelem. S páníkama se byl vyfotit u profíka a jak to dopadlo se můžete podívat ZDE

11. a 12.3.2011 Loučení
V pátek a v sobotu se nám naše zlatíčka rozutekla do všech koutů republiky. Centíku, Camíku, Brituško, Conynko přejeme vám nádherný psí život, dlouhá vodítka, plné misky a mazlící náruče. Našli jsme vám ty nejúžasnější rodiny na světě a teď už záleží jen na vás, jak se se svým životem poperete. Fotečky z odjezdů ZDE

9.3.2010 7 týdnů
Malí obříci řádí s mámou, strejdou, tetkama, řádí v kuchyni, jídelně, obyváku, venku, po celé zahradě -. prostě lumpačí a užívají si krásného štěněcího věku. Jakoby věděli, že už jim zbývá jen pár společných dnů a snaží se je využít ze všech sil. Za chvilku se nám rozutečou k novým páníkům a doma bude smutno.......

4.3.2011 6 týdnů
Dnes jsme měli velice příjemnou návštěvu z klubu. Kontrola štěňátek proběhla na výbornou, všechna jsou standartní, pochváleno nám bylo co mohlo. Doplnili jsme váhy a fotečky.

23.2.2011 Nové fotky
Přidali jsme nové fotečky a aktuální váhy 5ti týdenních medvídků. Už chodí řádit ven s celou smečkou, baští ostošest, doma tyranizují našeho anduláka a vysávají maminu jak upíři.

16.2.2011 Čtyři týdny
Dnes máme čtyři týdny a absolvovali jsme další módní přehlídku a první pokusy o výstavní postoj :-) . Také je doplněna tabulka o dnešní váhy a vytvořena další fotogalerie.


15.2.2011 Duocacib Brno
Dne 5. a 6.2 jsme si zajeli na dvoudenní výstavu do Brna. Tentokrát bylo vše v režii naší malé handlerky Kristýnky. Berňáčci zůstali doma a jela s námi jen naše Didlina. V sobotu naše holky dostali ve třídě mladých známku Výborná 5 a v neděli Výborná 3, takže super úspěch. Ale to není vše, oba dny byla Kika přihlášená do soutěže juniorhandligu. V obrovské konkurenci téměř 30ti dětí získala v sobotu 1. místo a v neděli skončila těsně pod bednou na místě čtvrtém. Byla jsem nesmírně pyšná, tak obrovský úspěch a to byla podruhé v životě na výstavě, moc jim to oběma šlo - byly úžasné!!! Kristýnko, jen tak dál!!!! Fotečky ZDE

Máme štěňátka - vrh C !!!!
 
LITTER "C"
We have four sweet puppies!!!
JCh CZ Cameron Codeli girls HD 0/0 ED 0/0
Ginevra van´t Pachthof HD 0/0 ED 0/0

9.2.2011 Třítýdenní medvíďata
Koušeme, štěkáme, vrčíme, běháme, vrtíme ocásky a hlavně zlobíme maminu. Už jsme taky poprvé ochutnali masíčko a byla to bašta. Taky jsme uspořádali módní přehlídku, kukněte ZDE.


8.2.2011 Nové fotky
Zajeli jsme na muchlovací návštěvu k našemu mimískovi z vrhu "B". Boombastic, domácky Bastík se má skvěle, je z něho nádherný hafan, s paničkou se věnují výcviku a mají spolu nádherný vztah. Moc děkujeme za péči o naše miminko. Fotky ZDE

7.2.2011 Sono potvrdilo březost!!!
Dnešní sonografické vyšetření potvrdilo to, co jsme si moc přáli. Naše Jaynka bude mít svá první štěňátka. A my víme, že z ní bude naprosto úžasná máma a přejeme si ať vše proběhne v pořádku


2.2.2011 Máme 2 týdny !!!
Už jsme otevřeli očička, začínáme chodit, vrčet, prozkoumáváme porodní bednu. Maminka se o nás láskyplně stará a dvě tetky - Jaynka a Didlinka se těší, jak si s námi budou hrát. Dnes jsme dostali tu hnusnou věc - odčervení, ale zvládli jsme to na jedničku s hvězdičkou. Taky jsme dostali všichni nová jména a moc se nám líbí. Fotečky a jména ZDE

26.1.2011 Týdenní salašníčci
Do sekce štěňata jsme přidali nové fotky našich mimísků. Rostou jako z vody, pomaloučku se pokoušejí stavět na všechny čtyři, ale hlavička je pořád ještě těžká, takže udržet balanc dá opravdu velkou práci :-) Ginuška se o miminka vzorně stará a ostatní psí smečka už se moc těší až s nima budou moct pořádně zařádit.

Fenečky (FEMALES)
Pejsci (MALES)
Dnes se nám narodilo 6 krásných miminek. Bohužel 2 feňulky se narodily mrtvé, takže máme 2 sladké holčičky a 2 kluky. Maminka i mimíšci jsou v pořádku. První fotečky ZDE.

12.-13.1.2011 Little Jay
Vypadá to tak, že se na nás ty naše holky salaší domluvily. Jedna má termín porodu a druhá termín krytí. Tak, a co teď? Docela zapeklitá situace, když jsem chtěla být i u porodu , i u krytí. Nakonec jsem se rozhodla zůstat s Ginuškou doma - co kdyby náhodou a Vaška jsem s bratránkem vyslala s Jaynkou za ženichem. Pro první štěňátka naší Jaynky jsme vybrali tatínka opravdu impozantního. Pes původem ze Švédska, Pes s výborným rodokmenem, Pes s nulovým rodokmenem, Pes s nádhernou hlavou, Pes se silnou kostrou a hlavně, Pes s naprosto úžasnou, odzbrojující povahou. Multi Champion Odysseus je prostě Pes s velkým "P".
Odysseus je nyní na nějaký čas na "prázdninách" v Itálii, takže se ve středu v noci vyrazilo na krytí. Cesta proběhla hladce a ve čtvrtek v poledne je vítali brány chovatelské stanice Starry Town. Krytí i překrytí proběhlo v naprosté pohodě a my se teď budeme těšit, že se za měsíc na sonu objeví naše malá "Déčka".
Tiziana and Maurizio, thank you for all.

12.1.2011 Čerynek je opět taťkou!!!
Dne 8.1. se v chovatelské stanici Donna Bona narodili tři salašnické mimiše našemu Čerynkovi a Boně Vera Fortuna. Máme dvě holčičky a jednoho klučíka. Moc gratulujeme a přejeme jen ty nej páníčky na světě!!!

10.1.2011 Ginuška má narozeniny
Dnes slavila naše malá Belgičanka Ginuška své čtvrté narozeniny. Holčičko naše, přejeme ti vše nej nej, hlavně zdravíčko a ještě spoustu spokojených let s námi.

2.1.2011 Nové fotky
Máme nové fotky našich miminek : Atýsek, Basic Instinct a Blackberry.
 
 
 
 
 
 
 
 
AKTUALITY 2010, 2009, 2008, 2007